DİETTO NEDİR?

DİETTO NEDİR?

DİETTO NEDİR?

Write By: xadminq
Published In:
Created Date: 2018-03-13
Hits: 4541
Comment: 0

Dietto, gıda tarım ve hayvancılık bakanlığınca “kilo verme amaçlı kalorisi azaltılmış gıdalar tebliğine” uygun bir biçimde hazırlanmış, öğün yerini alan diyet gıdasıdır. Günlük beslenmeniz içerisinde almanız gereken besin öğelerinin, (protein, karbonhidrat, yağ, vitamin ve mineral) tamamını yeterli miktarda içermektedir. Bu sayede yeterli ve dengeli beslenmenin de altın kuralı olan yeterli miktarda vitamin-mineral içeriğine de sahip bir beslenme yöntemini sağlar.DİETTO PROGRAMININ HEDEFLERİ?

Dietto, programının asıl hedefi vücuttaki kas oranına zarar vermeden ideal kilo ve ideal görünümünüze kavuşmanıza yardımcı olmaktır. Peki, bu durum nasıl sağlanabilir? Aslında burada bakılması gereken, günlük beslenmenizde yeterli miktarda vitamin-mineral yanında protein alıp almadığınızdır. Dietto günlük protein ihtiyacınızı karşılar aynı zamanda düşük kalorili beslediğinden dolayı kilo verirken kayıplarınızın %100 e yakınını yağdan vermenizi amaçlar. Ayrıca yeme ve içme alışkanlığınızı disipline etmesi ve günlük yaşantımız da gıdalar yolu ile maruz kaldığımız yağların, toksinlerin, basit şekerlerin(bal, reçel, un, çay şekeri, pirinç vb.) tamamından arındığımız ve sağlıklı beslenmeyi başarabildiğiniz bir diyeti size sunar.
DİETTO DİYETİ UYGULAMANIN SİZE SUNDUĞU KOLAYLIKLAR

Dietto diyeti uygularken bir takım kolaylıklar vardır. Bunları sıralayacak olursak;

1)      Ne yemek hazırlayacağım: Her hangi bir diyet listesinde en büyük dezavantajınız olan bugün bu yemeği yemeliyim ve bunu yapmak için gerekli malzemeleri hazırlamam gerekiyor. Bu duruma elveda diyebilirsiniz. Çünkü Dietto, hazır öğünlerden oluşmakta tek yapmanız gereken öğün saatiniz gelince bu lezzetli gıdayı süt, yoğurt, ayran ya da kefirle karıştırıp tüketmektir.

2)      Bu yemekten ne kadar tüketmeliyim: Bilindiği gibi klasik diyet yöntemlerinde diğer zorlayıcı durum, öğünde belirtilen miktarın ne kadar olacağıdır ya da bir kaşık daha fazla tüketmek ne kadar zarar verebilir ki düşüncesidir. Dietto, öğün yerini alan bir gıda olduğundan ötürü hem bu miktarın ne kadar olacağı düşüncesinden kurtulmuş olacaksınız, hem de bir kaşık daha tüketeyim gibi düşünceleriniz ortadan kalkmış olacak.

3)      Ne kadar kalori aldım:  klasik diyet uygulamalarında özellikle liste diyetlerde, yaşanılan en büyük sorun, diyetisyen size kaç kalorilik diyet hazırladı ve siz yaptığınız uygulamada kaç kalori aldınız.  yediğimiz yemeklerde bu başlı başına bir sorundur. Çünkü liste diyet yöntemlerinde belirlenen yemek türünün pişirilme işlemi, yapılışı, içerinse ne kadar tuz, yağ, sos vb. durumların tamamı siz diyeti uygulayanın kontrolündedir. Bu da listenin gösterdiğinin üzerinde bir kalori almanız demek olur, bu sebepten kilo verme süreçleriniz aksayabilir. Dietto her hangi bir kalori alımını düşünmeden belirtilen tarifte uygulanışı ile size standart kaloriler aldırmaktadır ve büyük bir sorun olan kalori hesabından %100 olarak sizi kurtarmış olacaktır. Ayrıca bu sayede çok düzenli bir biçimde yağdan kilo kaybetmiş olacaksınız.

4)      Vakit: Klasik bir listede yaşanılan bir diğer sorun. Aslında bu bir sorun olmamalı çünkü kendimiz için iyi bir şey yapmaya çalışmaktayız. Ne yazık ki burada ki gerçeklik vaktin tüm herkes için çok önemli olduğu ve bu önemli durum için asıl önemli olan düzenli dengeli beslenmeyi arka plana atmamız vahim bir sonuçtur. Ama artık endişe etmenize gerek yok çünkü dietto zamanınızı çalmadan size en sağlıklı bileşenleri en dengeli biçimde ve en hızlı şekilde vermekte bu da hayatınız da her hangi bir değişiklik yapmadan dietto diyet yöntemi ile ideallerinize çabucak ulaşmanızı sağlayacaktır.

 

5)      Ekonomi: klasik diyet yöntemlerinin bir diğer sorunu ise size verile listenin istekleridir bunun için yapmanız gereken alışveriş yanı sıra diyetisyene gitmeniz dahi sizin için ekstra bir gider ve bütçenizi zorlamakta. Dietto’nun belki de en büyük avantajı sizin dietto uygulamasında günde bir öğün başına ödeyeceğiniz ücretin sadece 3.5 tl olmasıdır ki bu çok büyük bir tasarruf demek olacak sizin için.

 

 

 

Tags:

Leave A Comment